غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در آیین آغاز بکار نخستین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان، اظهارداشت: این نمایشگاه باید به یک رویداد دائم در خوزستان تبدیل شود تا نقش خود را در اقتصاد استان به درستی ایفا کند.   وی با اشاره به اینکه حمایت از صنعتگران، سازندگان و تامین […]

غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در آیین آغاز بکار نخستین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان، اظهارداشت: این نمایشگاه باید به یک رویداد دائم در خوزستان تبدیل شود تا نقش خود را در اقتصاد استان به درستی ایفا کند.

 

وی با اشاره به اینکه حمایت از صنعتگران، سازندگان و تامین کنندگان نباید تنها در شرایط سختی تحریم باشد، گفت: صنایع مادر هیچ وقت نباید فراموش کنند که در چنین دوره ای است که این واحدها پای کار آمدند و برای تامین نیازهای آنها تلاش و کوشش زیادی از خود بکار گرفتند.

 

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: ممکن است در بعضی از محصولات کیفیت تولید ۱۰ تا ۲۰ درصد نسبت به مشابه خارجی آن کمتر باشد اما باید انجام فعالیت های پژوهشی و تجربه کاری که کشورهای خارجی دارد با سازندگان داخلی مورد مقایسه قرار گیرد.

 

استاندار خوزستان یادآور شد: در صورتی که سازندگان و تامین کنندگان قطعات و تجهیزات از حمایت و وجود سفارش های کاری مطمئن باشند قطعا برای بهبود کیفیت محصولات خود برنامه ریزی می کنند.

 

شریعتی تامین قطعات و مواد اولیه برای صنایع مادر را یک امر ضروری در کار اقتصادی خواند و خواستار چرخش اطلاعات و دانش های بنیادی در حوزه صنعت شد.

 

وی گفت: اگر بتوان در تامین مواد اولیه، قطعات و تجهیزات زمینه های لازم را برای صنعتگران فراهم کرد، قطعا چرخش ثروت بیشتری برای استان انجام می شود و در نتیجه می توان شاهد ایجاد فرصت های مناسب و پایدار شغلی بود.

 

نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد فولاد خوزستان در ۶۵ غرفه در مساحت سه هزار مترمربع از ۲۳ تا ۲۵ مردادماه از ساعت ۱۸تا ۲۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان دایر است.

  • منبع خبر : ایرناخوزستان