بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی همدلی مسئولان است/مرکزخدمات سرمایه گذاران در دزفول برای تسهیل در امور راه اندازی می شود به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول صبح امروز ۱۱ دی ماه ۹۸ فعالان اقتصادی حوزه صنعت ، معدن و تجارت در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول با امید بن عباس سرپرست فرمانداری […]

بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی همدلی مسئولان است/مرکزخدمات سرمایه گذاران در دزفول برای تسهیل در امور راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دزفول صبح امروز ۱۱ دی ماه ۹۸ فعالان اقتصادی حوزه صنعت ، معدن و تجارت در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول با امید بن عباس سرپرست فرمانداری ویژه دزفول دیدارداشتند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درخصوص اینکه فعالان اقتصادی رزمندگان جنگ اقتصادی هستند، گفت : علاوه بر اینکه شما در این برهه از زمان کار سختی بردوش دارید ، وظیفه دولت و سایر نهادها در جنگ اقتصادی این است که نهایت پشتیبانی و حمایت را داشته باشند تا با استقامت و روحیه بالا موانع را پشت سر گذاشته و پیروز میدان باشند.

امید بن عباس با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی این شهرستان گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری شهرستان دزفول راه‌اندازی می‌شود تا سرمایه گذران سرگردان نشوند و شاهد تسهیل در امور باشیم.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل سرمایه‌گذاری در این شهرستان توسط دستگاه‌های اجرایی افزود: باید راه و مسیر برای فعالیت اقتصادی سرمایه‌گذاران در شهرستان دزفول روشن شود تا این سرمایه‌ها به حرکت درآیند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول صادرات را از اولویت‌های اقتصادی کشور برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌ها به طور قطع صادرات تولیدات شهرستان دزفول بویژه محصولات کشاورزی در دستور کار است.

بن عباس اظهارداشت: مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان در بازدیدی میدانی بررسی و راهکارهایی با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی دزفول برای رفع آنها در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: برای تصویب مرز هوایی فرودگاه دزفول جلسات متعددی در استان گرفته و پیگیری شد ولی بدلیل ظرفیت محدود، تاکنون بهره‌مندی لازم از آن صورت نگرفته است.

بن عباس با اشاره به اعمال تحریم‌های سنگین علیه ایران گفت: فعالیت اقتصادی در این شرایط دشوار است لذا باید منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به تولید را برای رفع مشکلات در دستور کار قرار دهیم.

وی رسیدن به نتایج دلخواه در زمینه اقتصاد را مستلزم استفاده از نیروی انسانی خلاق، جوان و متخصص و توجه به ایده‌های نو آنها دانست و افزود: اخیرا رویداد استارتاپی خوبی در زمینه کشاورزی و بسته‌بندی محصولات در دزفول برگزار شد که لازم است از ایده‌های ایده‌پردازان این رویداد استفاده شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به گرانی‌ها بر لزوم تشدید نظارت‌ها بر اصناف تاکید و بیان کرد: مردم در شرایط کنونی توقع بالایی از اصناف دارند که رسیدگی به این موضوع برعهده روسای اتحادیه‌ها است.

وی در ادمه با توجه به توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تغییر رویکرد بازار از سنتی به مدرن و برپایی بازارچه‌های محله‌ای را ضروری خواند و افزود: مصرف کنندگان همواره به دنبال تغییر هستند البته با توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای روند تنظیم بازار نیز بهبود می‌یابد.

بن عباس با اشاره به تشکیل شوراها و کمیسیون‌های مختف برای اتخاذ تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات گفت: واحدهای صنعتی بزرگی در شهرستان دزفول ایجاد شده که باید از آنها حمایت و پشتیبانی شود ضمن اینکه نباید از واحدهای کوچک و متوسط نیز غافل شویم.

وی درخصوص طرح‌های نیمه تمام شهرستان دزفول نیز اظهارداشت: باید با برنامه‌ریزی مناسب، طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بهترین راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی را افزایش همدلی عنوان کرد و افزود:برای رفع مشکلات شهرستان دزفول از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد و وظیفه ما ، همه ادارات و شما فعالان اقتصادی همدلی بیشتر است تا موانع را پشت سر بگزاریم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ موضوع و مشکلی بلاتکلیف نمی‌ماند، بیان کرد: متاسفانه بسیاری از مشکلات بدلیل نداشتن توان تصمیم‌گیری ، رویه های اشتباه و دستخوش بعضی از سلیقه ها ایجاد می شود و بایستی برای حل مشکلات هدفمند حرکت کنیم .

در ابتدای این نشست برخی فعالان اقتصادی ضمن خیرمقدم به سرپرست فرمانداری ویژه دزفول ، دغدغه‌های خود را مطرح کردند.
رفع مشکلات معادن، ایجاد یک شهرک صنعتی جدید با توجه به نبود زمین کافی برای فعالیت‌های اقتصادی جدید و رفع مشکل آب شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول از جمله دغدغه های فعالان اقتصادی شهرستان دزفول بودند.