سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با گلایه از میزان کارانه پرداختی به دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان گفت: وزارت بهداشت باید پاسخگوی تبعیض در پرداخت کارانه کادر درمان باشد.

فرماندار دزفول: وزارت بهداشت پاسخگوی تبعیض در پرداخت کارانه کادر درمان باشد

امید بن عباس روز چهارشنبه در نشست شهرستانی ستاد مبارزه با کرونا در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج دزفول افزود: باید مشخص شود مبنای توزیع کارانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چیست.
وی با اشاره به تلاش و زحمات پرسنل درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: نباید در شرایط شیوع ویروس کرونا، انگیزه کار از کادر درمان که در صف مقابله با کرونا هستند، گرفته شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۲۰ درصد جمعیت استان خوزستان را زیرپوشش خدمات درمانی خود دارد ولی با بی مهری نسبت به تخصیص کارانه مواجه شده است.

وی بدون اشاره به میزان کارانه پرداخت شده به دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: کارانه تخصیص یافته به یک دانشگاه علوم پزشکی چندین برابر کارانه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بوده که این موضوع مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.

دستگاه قضایی بانیان مراسم ترحیم در سردشت دزفول را بازداشت کند

بن عباس با انتقاد از عملکرد بخشداران در مبارزه با کرونا اظهارداشت: بخشداران مجری مصوبات ستاد مبارزه با کرونا هستند لذا باید از برگزاری تجمعات مختلف نظیر آنچه در سردشت رخ داد، جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده بخشداران از ظرفیت ریش سفیدان و افراد با نفوذ محلی برای جلوگیری از برگزاری چنین مراسمی افزود: دستگاه قضایی باید بانیان مراسم ترحیم و تشییع در سردشت دزفول را بازداشت کند تا مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های ستاد مدیریرت کرونا اهتمام بیشتری داشته باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خواستار برخورد جدی نیروی انتظامی با تجمعات شد و تصریح کرد: قرار نیست بی‌تفاوت از کنار افرادی که با سلامت مردم بازی می‌کنند، عبور کنیم زیرا این بی‌تفاوتی به جامعه تسری می‌یابد.

وی با اظهار تاسف از رها کردن مصوبات ستاد مبارزه با کرونا از سوی برخی دستگاه‌ها گفت: انتظار می‌رود بخشداران در اسرع وقت تیم‌های واکنش سریع خود را برای کنترل کرونا ساماندهی کنند.

بن عباس از اداره صنعت، معدن و تجارت خواست ضمن استفاده از ظرفیت بسیج اصناف، اتحادیه‌ها را مکلف به افزایش تعداد اکیپ‌های بازرسی و نظارت بر صنوف کنند.

وی با بیان اینکه بازارهای مسقف نهایتا تا ساعت ۲۰ اجازه فعالیت دارند، افزود: برای پلمب صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند نیازی به حضور نماینده بهداشت نیست.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خواستار توقف فعالیت اتوبوسرانی شهرداری دزفول شد و گفت: متاسفانه اطلاع رسانی ادارات، شهرداران و دهیاران در زمینه مقابله با کرونا ضعیف بوده است.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود ارباب رجوع به ادارات بدون ماسک افزود: تمام کارکنان ادارات باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

بن عباس افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید بر نظارت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی واحدهای تولیدی شهرستان به بهداشت کمک کند.

میانگین سنی فوت شدگان کرونا در دزفول ۶۸ سال است

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول میانگین سنی فوت شدگان کرونا در این شهرستان را ۶۸ سال و میانگین استانی را ۶۳ سال اعلام کرد و گفت: این موضوع نشان می‌دهد کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول مراقبت بیشتری داشته‌اند که جای قدردانی دارد.

وی مقابله با کرونا را نیازمند همت جمعی دانست و از مردم به ویژه افراد دارای بیماری زمینه‌ای خواست در منزل بمانند و تا حد امکان خارج نشوند.

بن عباس خواستار نظارت ویژه بر فعالیت کافی‌شاپ‌ها و صنوف مختلف شد و افزود: ثانیه به ثانیه نظارت‌ها مهم و ارزشمند است زیرا با کمی تعلل احتمال ابتلای چند نفر به کرونا وجود دارد.

وی با اشاره به ادامه تعطیلی بوستان‌ها و آرامستان‌های دزفول گفت: اصناف و وسایل نقلیه عمومی به ترتیب با ۲۷  و ۲۳ درصد، بیشترین احتمال شیوع ویروس کرونا را دارند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول یکی از عوامل افزایش آمار کرونا در این شهرستان را افزایش بیماریابی عنوان و بیان کرد: شناسایی این افراد که بعضا علائم ندارند، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر کمک خوبی به کنترل بیماری خواهند کرد.

  • نویسنده : سیمین غافلی