سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: دستاوردهای فرهنگ مقاومت دزفول در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی بیان شوند.

امید بن عباس روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سالن  جلسات فرمانداری ویژه دزفول افزود: با توجه به شیوع کرونا و ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع، از ظرفیت رسانه ها از جمله صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی برای گرامیداشت روز چهارم خرداد- روز مقاومت و پایداری استفاده شود.
وی ادامه داد: در تدوین برنامه های چهارم خرداد صرفا نباید به مقاومت مردم در دوران دفاع مقدس بسنده کرد بلکه باید از این ظرفیت استفاده و به دستاوردهای فرهنگ مقاومت در حوزه های مختلف پرداخت.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: باید با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، گروه‌های سنی مختلف را مشتاق دزفول کرد تا منشا برکت اقتصادی و اجتماعی شود.
وی افزود: کمیته‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، عمرانی، صنعتی، پشتیبانی، بانوان، اطلاع‌رسانی و زیرساخت و فنی برای چهارم خرداد در دزفول تشکیل و برنامه‌هایی متناسب و متنوع تدارک دیده شود.
بن عباس با تاکید بر لزوم اجرای برنامه‌های چهارم خرداد در سطح کل شهرستان دزفول بیان کرد: سالانه سه میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در دزفول تولید می‌شود و ۳۱ درصد مرغ استان در دزفول تهیه می‌شود که باید این مقاومت در عرصه اقتصادی بیان و به آن پرداخته شود.
وی افزود: تلاش دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مهار کرونا ستودنی است که این مقاومت در عرصه سلامت باید تبیین شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهارداشت: باید ضمن گزارش برنامه‌های ویژه چهارم خرداد به مرکز بهداشت درخصوص نحوه برگزاری آنها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصمیم گیری شود.
وی افزود: با توجه به همزمانی چهارم خرداد و عید فطر باید برای حفظ روحیه نشاط و امید در جامعه، برنامه‌های شاد و مفرح ویژه جوانان در شهرستان برگزار شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز گفت: جشن چهارم خرداد به صورت آنلاین برگزار خواهد شد که هزینه برگزاری این جشن حدود ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
سرهنگ هادی سعادت‌زاده بر ضرورت درنظر گرفتن ردیف بودجه‌ای برای برگزاری برنامه‌های چهارم خرداد تاکید کرد و افزود: جشن آنلاین نیمه شعبان حدود ۳۰ هزار بیننده داشت و با استقبال مردم همراه بود که امیدواریم جشن چهارم خرداد نیز با استقبال مردم مواجه شود.
وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده وحید تاج و مهران رجبی میهمانان برنامه چهارم خرداد در دزفول خواهند بود.

در این نشست هماهنگی‌های لازم برای برگزاری جشن چهارم خرداد در دزفول انجام شد.

به پاس گرامیداشت مقاومت مردم دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس، چهارم خرداد به عنوان روز مقاومت و پایداری، روز دزفول در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شده است.

  • منبع خبر : ایرنا